کاردار سفارت امریکا برای کابل: محدودیت‌های طالبان بر زنان سالانه یک میلیارد دالر برای افغانستان هزینه دارد 

کرن دیکر، کاردار سفارت امریکا برای کابل، به‌تازگی گفته است که محدودیت‌های طالبان بر زنان شاغل سالانه یک میلیارد دالر برای افغانستان هزینه دارد و این کشور توان پرداخت آن را نیز ندارد.
دیکر روز چهارشنبه، ۸ حمل، در یک نشست مجازی با مسئولان رسانه‌ها گفته است که هیچ کشوری در جهان نیمی از جمعیت‌اش را به‌طور کامل حذف نکرده است.
او افزوده است که براساس آمار که آنان دارند گروه طالبان بیش از ۵۰ فرمان عیله زنان افغانستان صادر کرده‌اند.
به گفته دیکر، مردم افغانستان بارها گفته‌اند که می‌خواهند زنان تحصیل و کار کنند و هم‌چنان در زنده‌گی عمومی اشتراک داشته باشند. اما گروه طالبان هیچ‌گاه به خواست آنان تمکین نکرده است.
دیکر تصریح کرده است که محرومیت نیمی از جمعیت افغانستان« زنان و دختران» از کار و آموزش، اقتصاد این کشور را تضعیف می‌کند.
این دیپلمات امریکایی در ادامه گفته است که هیچ کشوری نمی‌تواند روی پای خود بایستد وقتی نیمی از جمعیت آن قادر به امرار معاش یا کمک به خانواده نیستند.
دیکر هم‌چنان تصریح کرده است که تضمین حقوق همه شهروندان افغانستان به‌شمول زنان یک ضرورت استراتژیک برای این کشور است.
گروه طالبان پس از تسلط دوباره‌شان بر افغانستان، زنان و دختران را از حقوق اولیه‌‌شان، از جمله آموزش و کار محروم کرده‌اند.
این در حالی است که چندی پیش رینا امیری، نماینده‌ ویژه امریکا در امور زنان و حقوق بشر در افغانستان نیز گفت که به دلیل اقدام‌های زن‌سیزانه طالبان، افغانستان سالانه بیش از یک میلیارد دالر را از دست می‌دهد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=11353

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

روزنامه بین المللی دکن هرالد: تجهیزات بجا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان به گروه‌های تروریستی در منطقه به فروش می‌رسد

روزنامه بین المللی دکن هرالد: تجهیزات بجا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان به گروه‌های تروریستی در منطقه به فروش می‌رسد

در پی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تعداد زیادی از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته آمریکایی به دست طالبان افتاده است....

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله