طالبان پشتون‌تبار و تاجیک‌تبار در خوست بغلان درگیر شدند

منابع موثق از خوست بغلان می‌گویند که طالبان پشتون‌تبار و تاجیک‌تبار در قریه‌ی عابدخیل از مربوطات تگاب‌بازار، این شهرستان درگیر شده‌اند.

منابع روز چهارشنبه، ۳۰ جوزا، به خبرگزاری پایگاه گفته‌اند که طالبان پشتون‌تبار از چند هفته بدین‌سو پی‌هم دست به‌آزار و اذیت مردم در تگاب‌بازار شهرستان خوست، می‌زدند و طالبان تاجیک‌تبار به‌دلیل آزار و اذیت مردم محل صبح امروز با طالبان پشتون‌تبار درگیر شده‌اند.

به‌ گفته‌ی منابع، مولوی عبادالله از فرماندهان محلی گروه طالبان که از نخستین فرماندهان این گروه در شهرستان خوست است، صبح امروز به مرکز قطعات این گروه در قریه‌ی عابدخیل رفته و با بشیراحمد مفلح فرمانده قطعات طالبان برای خوست، درگیر شده است.

منابع افزودند که مولوی عبادالله برای حل مشکلات مردم به نزد فرمانده قطعات گروه طالبان رفته بود، اما طالبان پشتون‌تبار بالای او حمله‌ور شدند که منجر به‌درگیری میان دو طرف شده و مولوی عبادالله فرمانده قطعات طالبان که پشتون‌تبار است را لت‌وکوب کرده است.

منابع هم‌چنان افزودند که مولوی عبادالله پس از این درگیری به دره‌ی فارزو که زادگاه‌اش است رفته و طالبان تاجیک‌تبار را جمع کرده و خواستار بیرون شدن هر چه زودتر طالبان پشتون‌تبار از شهرستان خوست شده‌است.

یک منبع از دره خاووش شهرستان خوست بغلان که نمی‌خواهد نام‌اش در گزارش درج شود به خبرنگار محلی ما گفته است: ” ظلم و ستم طالبان پشتون‌تبار در روزهای اخیر در خوست به‌اوج خود رسیده است، مردم از ترس و وحشت که این گروه خلق کرده‌اند صدای‌شان را بلند کرده نمی‌توانند، اما افراد این گروه همه‌روزه مردم را بازداشت، لت‌وکوب و زندانی می‌کنند.”

به گفته‌ی منبع، چند روز پیش از عید قربان سه عضو پشتون‌تبار گروه طالبان در دره‌ی خاووش این شهرستان ناپدید شده و اکنون این گروه مردم را آزار و اذیت می‌کنند.

گروه طالبان از زمان تسلط‌شان تاکنون به‌صورت پیوسته باشنده‌گان شهرستان خوست بغلان را به بهانه‌های مختلف به‌ویژه همکاری با جبهه مقاومت ملی بازداشت، شکنجه، زندانی و در مواردی به‌قتل رسانده‌اند.

در تازه‌ترین مورد، این گروه چندی پیش هفت باشنده‌ی دره‌های فرغانبل و چرخ‌فلک این شهرستان را به اتهام همکاری جبهه مقاومت ملی بازداشت کرده‌اند که تاکنون از سرنوشت آنان خبری نیست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12817

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...