یوناما: طی دو ماه ۱۵۴ تن در پی حملات داعش در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) به تازه‌گی اعلام کرده است که از ماه جنوری تا مارچ سال جاری میلادی دست‌کم ۳۶ تن در پی حملات داعش در افغانستان کشته و ۱۱۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.
یوناما روز پنج‌شنبه، ۱۳ ثور، با نشر گزارشی به دستور شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در افغانستان تحت تسلط گروه طالبان گفته است که در این حملات بیشتر شیعیان هدف قرار گرفته‌اند.
براساس این گزارش، از ۶ تا ۱۱ جنوری، سه انفجار بمب‌دستی در شهر کابل رخ‌داده است که سبب کشته و زخمی شدن دست‌کم ۷۹ غیرنظامی شده است.
یوناما افزوده است که در ۶ جنوری پنج غیرنظامی در پی انفجار ماین جاسازی‌شده در یک بس مسافری در منطقه دشت‌برچی کابل کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.
هم‌چنان در ۹ جنوری انفجار ماین جاسازی‌شده در یک موتر حامل کارمندان اداره زندان‌های گروه طالبان در منطقه «الوخیل» کابل، سه کشته و ۱۳ زخمی برجا گذشته است.
در گزارش یوناما هم‌چنان آمده است که به تاریخ ۱۱ جنوری نیز در پی وقوع انفجاری در یک مارکیت تجارتی واقع در دشت‌برچی کابل که هنوز نوعیت آن مشخص نشده است، سه تن کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شده‌اند.
یوناما افزوده که مردان، زنان و کودکان شامل قربانیان این حملات هستند.
بر اساس یافته‌های یوناما، حمله انتحاری در مقابل نماینده‌گی کابل بانک در قندهار هم ۲۵ کشته و ۵۰ زخمی برجا گذاشته است. این حمله در ۲۱ مارچ رخ داده بود.

تصویر ساختمان کابل بانگ استان قندهار محل حمله گروه داعش

مسوولیت تمام این حملات را گروه داعش بر عهده گرفته است.
گفتنی است که پس از ماه مارچ نیز کابل و هرات گواه حملات داعش بوده است.
در تازه‌ترین مورد، شام‌گاه دوشنبه، ۱۰ ثور، افراد تفنگ‌دار مربوط به داعش بر مسجد شیعیان در ولسوالی گذره هرات حمله کرده‌اند که در پی آن، ۶ تن به‌شمول زنان و کودکان کشته‌ شده‌اند و یک تن دیگر زخمی شده است.
این آمار بلند قربانیان ناشی از حملات داعش در حالی از سوی یوناما ارایه می‌شود که گروه طالبان همواره حضور فزیکی جنگ‌جویان گروه داعش را در افغانستان رد کرده‌اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12079

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...