وزیر خارجه روسیه: طالبان را به رسمیت نمی‌شناسیم 

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه بار دیگر بر عدم به رسمیت‌شناسی طالبان تاکید کرده و گفته است که کشورش همانند سایر کشورهای عضو سازمان ملل، طالبان را به دلیل نقض حقوق بشر به‌ویژه نقض حقوق زنان و عدم تشکیل حکومت فراگیر به رسمیت نمی‌شناسد.

وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری در مقر سازمان ملل گفته است که رژیم طالبان متشکل از «همه طالب» است و سایر گروه‌های قومی و مذهبی مانند هزاره‌ها، تاجیک‌ها و اوزبیک‌ها را شامل نمی‌شود.

آقای لاوروف در این نشست تاکید کرده است که طالبان باید دولتی تشکیل بدهند که در آن اقوام دیگر و گروه‌های مذهبی نیز حضور داشته باشند.

او افزوده است که در رژیم طالبان تنها مساله فراگیری قومی نیست، بلکه فراگیری سیاسی و مذهبی نیز باید اعمال شود.

این در حالی است که لاوروف چندی پیش هنگام ارایه دست‌آوردهای سیاست خارجی روسیه در سال ۲۰۲۳ نیز گفته بود که چشم‌انداز سیاسی افغانستان را نمی‌توان بدون حضور جبهه مقاومت ملی افغانستان تعیین کرد و بایستی دولت فراگیر ایجاد شود.

در بیش از دو سال گذشته ایجاد دولت فراگیر خواست مهم جهان بوده و بارها کشورهای جهان و منطقه بر ایجاد دولت فراگیر در افغانستان تأکید کرده‌اند، اما گروه طالبان تا کنون به‌این خواست جهان و منطقه تمکین نکردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=9865

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...