وزارت خارجه امریکا: طالبان به مجازات دسته‌جمعی در بغلان و پنجشیر پرداخته‌اند 

وزارت خارجه آمریکا، گزارش جدید سالانه خود را درباره وضعیت حقوق بشر در چندین کشور از جمله افغانستان منتشر کرده و در آن آمده است که گروه طالبان به مجازات دسته‌جمعی، بازداشت، شکنجه و قتل گسترده افراد در مناطق تحت نفوذ جبهه مقاومت ملی افغانستان پرداخته‌است.
در این گزارش آمده‌است: «گزارش‌های موثقی مبنی بر اینکه نیروی امنیتی طالبان به صورت خودسرانه غیرنظامیان را در استان‌های پنجشیر و بغلان به قتل رسانده‌اند که گفته می‌شود به عنوان مجازات دسته‌جمعی علیه جوامعی است که جبهه مقاومت ملی در میان آن‌ها فعال است.»
در گزارش هم‌چنان آمده است که افراد زیادی به اتهام عضویت در جبهه مقاومت ملی افغانستان به دست طالبان بازداشت و زندانی شده‌اند، در حالی که بیشتر این افراد از نظامیان دولت پیشین‌اند و ارتباط با گروه‌های مخالف طالبان از جمله جبهه مقاومت ملی ندارند.
در گزارش وزارت خارجه امریکا به عنوان نمونه از دو نفر به نام‌های «پهلوان یاسین و فرید» از ساکنان شهرستان خوست استان بغلان یاد شده‌ است که طالبان در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۳ به خانه‌های آنان هجوم بردند و پس از بازداشت به اتهام عضویت در جبهه مقاومت ملی، آنان را به ضرب گلوله کشتند.
تصویر پهلوان یاسین رحمانی، از فرماندهان ارشد جبهه مقاومت ملی در بلندی‌های کوه های خوست
تصویر فرید امیری، از نظامیان حکومت پیشین که در خوست‌های بغلان از سوی طالبان تیرباران شد
وزارت خارجه امریکا گزارش سالانه خود را در حالی منتشر کرده است که صدها تن از شهروندان افغانستان به‌اتهام عضویت در جبهه مقاومت ملی و یا وابستگی به اعضای این جبهه  در زندان‌های گروه طالبان اند و صدها تن دیگر در استان‌های بغلان، پنجشیر، تخار بدخشان، پروان و مناطق دیگر افغانستان در شکنجه‌گاه‌های این گروه جان باخته‌اند.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=11914

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...