نویسنده آرژانتینی: پیش نویس اولیه فیلمنامه زنده‌گی احمدشاه مسعود تمام شد

مارسلا گراد، نویسنده کتاب “مسعود چهره صمیمی از رهبر افسانه‌ای افغانستان” در صفحه فیس‌بوک‌اش نگاشته است: ” خدمت دوستانی که از سراسر جهان در پروژه فیلم یاری مان کردند: خواستم بگویم که پیش نویس اول فیلمنامه درباره زندگی احمدشاه مسعود را همین اکنون تمام کردیم.”

این نویسنده و فیلم‌ساز خطاب به افغانستانی‌ها گفته‌است که هنوز زمان است، با من تماس بگیرند داستان‌ها و شهادت‌های‌شان را در باره احمدشاه مسعود را شریک کنند.

مارسلا گراد، از نویسنده‌گانِ آرژانتینی‌ست که در افغانستان با کتاب «مسعود» شناخته شده است. کتابی که سال ۲۰۰۹ در انتشاراتِ دانشگاه وبستر منتشر شده و از روزگار احمدشاه مسعود، فرمانده جهادی افغانستانی می‌گوید با روایت دوستان و افرادی که با مسعود همراه بوده‌اند.
مارسلا گراد، چندین سال در پی تبدیلی روایت این کتاب به فیلم بود که تاز از تمام‌ شدن کار اولیه فیلنامه نویسی خبر داده‌است.

او چند سال قبل در بخشی از مصاحبه‌اش گفته بود “من صبر دارم و با آرامش و صبوری که این کتاب را تهیه کردم و بیش از ۵۰۰ داستان و قصه را در طول چار سال به ثبت رساندم، فیلم را هم با همان شیوه بسازم. و هم باور داریم که مسعود از مهم‌ترین چهره‌های قرن بیست نه‌تنها برای افغانستان، بلکه برای بشریت است و این فلم، صلح‌جویانی مثل مسعود را در افغانستان تغذیۀ روحی خواهد داد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12793

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...