نظری: از کشورهای دخیل در امور افغانستان می‌خواهیم که سیاست شکست‌خوردۀ مماشات و خیال‌بافی را کنار بگذارند

علی میثم نظری مسؤل روابط خارجی جبهه مقاومت ملی افغانستان که در چهارمین دور نشست ویانا اشتراک کرده در صفحه‌ اکس‌اش نگاشته است: “ما از همه کشورهای دخیل در امور افغانستان می‌خواهیم که سیاست شکست‌خوردۀ مماشات و خیال‌بافی را کنار بگذارند”

آقای نظری، با اشاره به وضعیت جاری و جنایت گروه طالبان در افغانستان، افزوده است که اکنون مردم افغانستان به یکپارچگی سیاسی و اجماع پیرامون آیندۀ کشورشان، نزدیک‌تر شده‌اند.

مسؤل روابط خارجی جبهه مقاومت ملی، گفته است که در این نشست رهبران و نمایندگان بیش از ۶۵ گروه سیاسی و مدنی، به شمول شخصیت‌های برجسته از اقوام و مذاهب مختلف کشور، شرکت ورزیده‌اند.

آقای نظری تصریح کرد: “این اجلاس درست یک هفته پیش از مذاکرات دوحه تشکیل می‌شود که در آن طالبان با اجبار بین‌المللی تلاش دارند مشروعیت کاذب را به دست آورند.”

آقای نظری هم‌چنان از همه کشورهای دخیل در امور افغانستان خواسته است که سیاست شکست‌خورده مماشات و خیال‌بافی را کنار بگذارند. او تاکید کرده در عوض آنان باید از روندهای سیاسی مانند ویانا که هدف آن خدمت به مردم و برگرداندن عزت و مشروعیت به کشوری است که سه سال می‌شود از هم پاشیده‌است، حمایت کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12903

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...