عضو شورای علمای طالبان در فاریاب: جنگ غزه هیچ ربط به دین و اسلام ندارد

نویسنده: محمد فاتح

روز دوشنبه مصادف بود به روز اول ماهِ مبارک رمضان،یکی از علمای فاریاب و از اعضای برجسته طالبان، در شهر میمنه برنامه‌ای ترجمه و تفسیر قرآن‌کریم را به راه انداخته است او امروز از سوره‌ای الأعراف ترجمه و تفسیر می‌کرد در لابلای ترجمه‌اش بحثی‌‌از جنگ‌های تاریخی در منقطه و جهان نیز یاد شد از جمله جنگ در اکراین و فلسطین. آقای مولوی می‌گفت جنگ کنونی در غزه هیچ ربطی دینی و اسلامی ندارد و این مساله به مسلمانان مربوط نمی‌شود.
او می‌گفت هرکسی‌که جنگ و مبارزات مردم فلسطین را با اسرائیل اسلامی و دینی جلوه بدهد و یا این برخورد‌ها را ناشی از مفاهیم دین نشان بدهد باید در فهم و آگاهی خویش نسبت به دین و تفکر آن تجدید نظر نماید.
مفتی سید‌نجیب‌ الله قریشی عضو شورای علمای طالبان و استاد ثقافت مرکز جهادی این گروهِ متحجر در این استان به‌شمار می‌رود.
به گفته‌ای منابع معتبر در جریان تظاهرات‌های میلیونی در نقاط مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، این‌جا در افغانستان طالبان از برگزاری تظاهرات‌های ضدصهیونیستی و اسرائیلی در شهرهای مختلف جلوگیری کردند.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10999

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...