طالبان پوشیدن پکول به کارمندان ادارات عمومی را در پنجشیر منع کردند

منابع محلی از استان پنجشیر به خبرگزاری پایگاه می‌گویند که نیروهای امر به معروف گروه طالبان در استان پنجشیر، ۲۵ تن از کارمندان اداره محلی را که اصالتاً پنجشیری هستند، به دلیل پوشیدن کلاه و کوتاه کردن ریش بازداشت کرده اند. به نقل از منابع، صبح روز یک‌شنبه، ۸ دلو، مامورین امر به معروف طالبان با گروهی از تفنگداران به ادارت عمومی گشت زده و ۲۵ تن را به اتهام پوشیدن پکول و کوتاه کردن ریش بازداشت کرده اند. به نقل از منابع، ۲ تن این افراد از دفتر والی طالبان، ۱۵ تن از مدیریت مبارزه با جرایم جنایی، ۳ تن از ریاست معارف و ۵ تن دیگر را از سایری ادارات عمومی بازداشت شده بودند که پس از ۱۲ ساعت با گرفتن ضمانت و تعهد از نزد شان، آزاد شدند.

یک منبع محلی گفت که پکول به دلیل اینکه نماد جهاد و مقاومت و شهید احمد شاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان بوده، از سوی طالبان منع شده است. این منبع افزود امر به معروف گروه طالبان گفته که هیچ کس در ادارات خدمات عمومی که تحت سلطه این گروه قرار دارد، حق ندارند از پکول استفاده کنند.

این منبع گفت کسانیکه کلاه قندهاری به سر می‌کنند، از سوی طالبان تشویق و حمایت می‌شوند.

این نخستین بار نیست که طالبان مردم را از پوشیدن پکول، کوتاه ریش و گذاشتن موی به شکل دلخواه شان منبع می‌کنند، پیش از این نیز شماری از جوانان به دلیل پوشیدن پکول، هویت، زبان و قوم نیز از سوی طالبان بازداشت، لت کوب و حتا تیرباران شده اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=9986

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...