سازمان اطلاعاتی نظامی پاکستان: هراس‌افگنان از افغانستان وارد خاک‌ پاکستان می‌شوند

سازمان اطلاعات نظامی پاکستان به‌تازه‌گی با نشر اعلامیه‌ی گفته است که پاکستان شاهد افزایش حوادث هراس‌افگنی از خاک افغانستان است.
در اعلامیه سازمان اطلاعاتی نظامی پاکستان آمده است که «هراس‌افگنان» تلاش‌کرده‌اند؛ تا از طریق مرز افغانستان و پاکستان نفوذ کنند و نیروهای امنیتی پاکستان و نیز غیرنظامیان را در این کشور هدف قرار دهند.
این سازمان گفته است که نیروهای امنیتی پاکستان از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ ماه اپریل در امتداد مرز افغانستان و پاکستان، در منطقه ولسوالی ژوب ایالت بلوچستان عملیات‌های را انجام دادند. بر بنیاد اعلامیه این سازمان، نیروهای پاکستانی دست‌کم ۲۹ هراس‌افگن را در یک ماه گذشته در این مناطق از بین برده‌اند.
این اعلامیه همچنین کشته‌شدن یکی از مقام‌های نظامی پاکستان در جریان عملیات استخباراتی در برابر «هراس‌افگنان» به تاریخ ۱۴ ماه می را تایید کرده است.
پاکستان یک بار دیگر از طالبان خواسته است که مدیریت موثر مرزها را در آن سوی مرز افغانستان تضمین کنند و از استفاده هراس‌افگنان از خاک افغانستان برای انجام فعالیت‌های هراس‌افگنی در خاک این کشور، جلوگیری کنند.
این در حالی است که روابط پاکستان و طالبان همواره به علت آن‌چه که اسلام‌آباد پشتیبانی از تحریک طالبان پاکستان از سو

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12420

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...