رژیم شلاق؛ طالبان در یک هفته ۱۷ تن را شلاق زدند 

گروه طالبان به ادامه‌ی سرکوب و شکنجه شهروندان افغانستان، ۱۷ تن را طی هفته گذشته در استان‌های کابل،‌قندهار، خوست و بلخ محکوم به ضرب شلاق کردند.
دادگاه عالی گروه طالبان در تازه‌ترین مورد اعلام کرده است که این گروه در شهرستان چهاربولک استان بلخ، فردی را که «متهم به لمس‌کردن زن نامحرم بود» به ۲۵ ضرب شلاق و شش ماه زندان محکوم کرده است.
در خبرنامه‌ی دادگاه عالی گروه طالبان آمده است که «جزای تعزیری» (شلاق) این فرد روز سه‌شنبه ۱۴ حمل در ملاءعام اجرا شده است.
یک منبع از استان خوست در صحبت با خبرگزاری پایگاه گفتند که طالبان روز سه‌شنبه ۱۴ حمل دو تن را در این استان پس از ضرب شلاق، محکوم به پنج و ۱۸ ماه زندان کردند.
این در حالی است که گروه طالبان یک‌شنبه ۱۲ حمل شش تن را نیز در استان خوست به اتهام فریب‌کاری محکوم به ۳۹ ضربه شلاق کردند.
هم‌چنین این گروه، شش تن را در استان قندهار و دو تن دیگر را در استان کابل به اتهام‌های مختلف محکوم به ۳۹ ضرب شلاق و دوسال زندان کردند.
 طالبان پس از تسلط دوباره‌شان بر افغانستان شلاق، محکمه صحرایی و قطع دست را از سر گرفته اند.
در حالی طالبان حکم شلاق، سنگ‌سار و تیرباران را بالای شهروندان کشور تطبیق می‌کنند که ده‌ها تن از افراد خود این گروه به لواط، زنا، سرقت، دزدی، قتل و آدم‌ربایی متهم شدند، اما هیچ‌گاه مورد پی‌گرد و مجازات قرار نگرفته‌اند.
باشندگان کشور این کار طالبان را سیاسی و سر کوب مردم می‌خوانند و می‌گویند که طالبان در پی‌ حذف و سرکوب باشندگان به خصوص منتقدین و مخالفین‌شان هستند.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=11508

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...