رئیس جمهور ترکیه: نتانیاهو مسؤل اصلی تنش‌ها در خاور میانه است

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در یک کنفرانس خبری پس از تحولات اخیر در خاورمیانه گفته‌است که مسؤل اصلی این تنش ها نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است.
خبرگزاری دولتی اناتولی ترکیه روز گذشته، ۲۸ حمل، گزارش داد که رئیس جمهور ترکیه پس از نشست اعضای کابینه‌اش در انقره در کنفرانس خبری حضور پیدا کرده با اشاره به تنش‌های اخیر خاورمیانه گفته‌است که مسؤل اصلی تنش‌ها در خاورمیانه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است.
رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری تصریح کرده‌است تا زمانی‌که نسل کشی فلسطینیان در نوار غزه ادامه داشته باشد منطقه شاهد تنش‌های تازه خواهد بود.
او در کنفرانس خبری خود از همه طرف‌های درگیر خواسته‌ که از عقل سلیم کار بگیرند و در راستای ثبات منطقه گام‌های عملی بردارند.
اردوغان کشورهای غربی را در پیوند به حمله اسرائیل بر سفارت ایران در دمشق و تنش‌ها بین این دو کشور به برخورد دوگانه متهم کرد و گفت آنان خواستار حل این مسئله از راه مسالمت آمیز نیستند.
تنش‌ها در حالی در خاورمیانه افزایش پیدا کرد که اسرائیل دو هفته پیش سفارت ایران را در دمشق مورد حمله هوایی قرار داد و سپس جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به آن بامداد یکشنبه هفته جاری با پرتاب ۳۰۰ پهپاد انفجاری، موشک های کروز و موشک های بالستیکی اسرائیل را هدف حمله قرار داد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=11766

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...