ذبیح الله مجاهد: انتقاد از اجرای «احکام دینی» قابل قبول نیست

ذبیح الله مجاهد سخن‌گویی ارشد گروه طالبان در واکنش به گزارش یونما مبنی بر بازداشت زنان و دختران از سوی طالبان در بیانیه گفته‌است که انتقاد از اجرای «احکام دینی» قابل قبول نیست و «توهین به عقاید» مردم است.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در گزارش تازه‌ای به وضعیت حقوق بشر در این کشور پرداخته است. در این گزارش آمده است که طالبان به بازداشت زنان به دلیل «حجاب» و اعمال محدودیت‌ها علیه زنان ادامه داده داده است.

 این گزارش که روز دوشنبه ۳ دلو به نشر رسیده‌است، آماری از قربانیان حملات داعش در سه ماه آخر سال گذشته میلادی را نیز ارائه کرده‌است.

در گزارش یونما آمده است که مسئولان وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان  دست به بازداشت‌های  زنان به خاطر «نداشتن حجاب مناسب» زده و به تعداد زیادی از زنان هم هشدارهای شفاهی داده‌اند.

طالبان در حالی بازداشت‌ها و شکنجه دختران را به‌دلیل عدم رعایت “حجاب مورد نظرشان” شرعی می‌خوانند که بسیاری از علمای کشور این اقدام گروه طالبان را خلاف شریعت خوانده و گفتند که طالبان حق ندارد زنان را به‌جای نامعلوم ببرند و به دور از خانواده‌های‌شان روزها نگهدارند و شکنجه کنند.

گفتنی‌است که گروه طالبان در دو هفته‌ی گذشته ده‌ها دختر و زن را از نقاط مختلف کابل، بغلان، بلخ و غزنی به دلیل عدم رعایت “حجاب مورد خواست این‌گروه” بازداشت و روز‌ها زندانی کردند. به گفته‌ی برخی منابع شماری این دختران و زنان، در حوزه‌های طالبان مورد تجاوز جنسی نیز قرار گرفتند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=9802

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...