در نشست دوحه به رسم معافیت از مجازات پایان دهد

برگردان: یحیی فیضی

منبع: عفو‌بین‌الملل

نشست سازمان ملل متحد در مورد افغانستان باید به مجازات زنان و دختران در افغانستان خاتمه بخشد و پایانی باشد برای نقض حقوق بشر تحت حاکمیت گروه طالبان در این کشور.

قبل از برگزار شدن نشست دوحه با اشتراک نماینده‌گان ویژه سازمان ملل متحد در مورد افغانستان، دپروس موچنا مدیر ارشد سازمان عفو بین الملل گفت: نشست دوحه یک فرصت مهم برای برای اقدام متحد و هماهنگ برای حمایت از حقوق همه مردم افغانستان به ویژه حقوق زنان ودختران است، در این نشست باید به رسم معافیت از مجازات از سوی سازمان ملل پایان داده شود و نقض حقوق بشر از سوی گروه طالبان جدی گرفته شود تا دست گروه طالبان از ظلم و ستم بر مردم افغانستان کوتاه گردد و دیگر نتوانند به نقض صریح حقوق بشر ادامه دهند.

گروه طالبان به عنوان کسانی که اکنون قدرت را در افغانستان به دست دارند، به تکرار تعهدات بین المللی این کشور را نقض کرده اند و همواره ارزش‌های حقوق بشری را در این کشور نادیده گرفته و به آن بی حرمتی کرده اند.

گروه طالبان در افغانستان زنان و دختران را به بهانه‌های مختلف بازداشت می‌کنند و آزادی بیان را به شدت سرکوب می کنند و مخالفان شان را به اشکال گوناگون بازداشت، مجازات و تیرباران می‌کنند. جامعه بین‌المللی نباید در قبال وضعیت حقوق بشر در افغانستان بی تفاوت بماند و نادیده بگیرد.

در نشست دوحه، دبیرکل سازمان ملل متحد، مقامات ارشد این سامان و همه فرستاده گان ویژه منطقه و فرامنطقه باید تاکید بر این داشته باشند که گروه طالبان فوراً تمام محدودیت‌های وضع شده از سوی این گروه بر زنان و دختران را بردارند و به بازداشت های خودسرانه ی شان پایان دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10423

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...