باید تحریم ها علیه گروه طالبان افزایش یابد

سوسن تبسمی ریس فمنا و زبیده اکبر عضو فعال این نهاد خواستار افزایش تحریم ها علیه گروه طالبان شدند.

سوسن تبسمی و زبیده اکبر دوتن از فعالان حقوق زن در آمریکا روز سه شنبه ۱۲سرطان با نشر یک گزارش ‌در سایت خبری South Asian Voices خواستار افزایش تحریم‌ها بر گروه طالبان از سوی سازمان ملل متحد گردیدند.

در این گزارش از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته شد تا بر مقامات گروه طالبان محدودیت سفر را بصورت جدی اعمال نماید.

این دو فعال حقوق زن با توجه به وضعیت زنان تحت رژیم طالبان گفته اند که حقوق زنان یکی از بحران های اصلی در افغانستان است و بدتر شدن شرایط حقوق زنان در کشور باعث وخامت اوضاع خواهد شد.

آنان از جامعه جهانی خواسته اند تا زنان افغانستانی را از انزوا خارج ساخته و در تمام گفتگوهای که در مورد افعانستان صورت می‌کرد سهیم سازند و مورد حمایت مالی و سیاسی قرار دهند.

ریس و عضو فمنا مشارکت کامل و معنادار زنان در مذاکرات چندجانبه برای شکل گرفتن‌ صلح و‌ثبات پایدار در افغانستان را ضروری دانسته اند.

آنان در پایان گفته اند که حذف زنان از جلسات آینده دوحه اعتبار و اثربخشی این فرآیند را تضعیف می‌کند و باعث ترغیب طالبان در راستای نقض حقوق شهروندان افغانستان می گردد.

فمنا یک نهاد بین المللی حمایت از حقوقی زنان و مبارزه در برابر تبعیض جنسیتی است و دفتر مرکزی این نهاد در واشنگتن دی سی آمریکا موقعیت دارد.

منبع: South Asian Voices

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=13026

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله
یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله