استفاده تبلیغاتی طالبان از یک بیمار روانی در تخار

طالبان عصر روز سه‌شنبه، ۸ حوت، فرماندهی امنیه گروه طالبان در تخار در خبر نامه‌ای اطلاع داد که یک مرد ۳۵ ساله را از زندان خانگی که توسط پدرش نگهداری می‌شد آزاد کرده اند.

اما اصل ماجرا چیست؟

آنچه که طالبان گفته اند این مرد را از زندان پدرش نجات داده اند تا اینجا درست بوده، اما از این فضا طالبان برای خود شان به حیث یک تبلیغ استفاده کردند، مانند اسفالت سالنگ و ده‌ها مورد دیگر.

نور آغا از سال‌ها به این‌سو، دچار اختلال شدید عصبی است و در ده‌سال گذشته اعضای خانواده‌ و ده‌ها تن از مردم محل را لت و کوب و آزار و اذیت کرده که حتا خواهران او از ترس این آدم فراری اند و نمی‌توانند به محل و منطقه شان بروند.

نور آغا، به دلیل لت و کوب چند باشنده منطقه قلبرس، در حکومت گذشته به زندان رفته و در نتیجه خراب کاری زیاد در زندان گوش چپ او توسط زندانیان نیز بریده شده است که در این تصویری به خوبی قابل مشاهده است.

پس از آزادی از زندان، بار دیگر این مرد به منطقه برگشته و به شدت دست به آزار و اذیت، شکنجه و لت و کوب مردم زده، از همین رو مردم منطقه به پدر او فشار آورده اند که جلو پسر خود را بگیرد و نظر به مشوره و همکاری مردم او در یک اتاق توسط پدرش حبس شده است. این موضوع چیزی جدیدی نبوده که طالبان کشف کرده باشند، بلکه مردم محل این را می‌دانستند و از ظلم و ستم او به ستوه آمده در یک اقدام جمعی این تصمیم را گرفته اند. هرچند این کار درست نیست و قابل دفاع نمیباشد، اما استفاده تبلیغاتی طالبان از این رویداد بسیار جالب است. طالبان که ادعای حکومت بودن را دارند، این مسوولیت شان است که از نورآغا باید مراقبت کنند و ایجاد سرو صدا در این زمینه هم باید برای شان عیب باشد.

قابل تذکره است آنچه که طالبان گفتند او با پدرش دعوای حقوقی داشته، کاملن نادرست بوده است. یک باشنده محل گفت او به شبیه “هیولا” است و هیچ کس از دست او در امان نبود. مردم محل می‌گویند زن و مرد، پیر و جوان و خورد و بزرگ هیچ کس از دست او امان نداشت.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10709

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...