کارشناسان انستیتوت صلح امریکا: تهدیدات تروریستی از افغانستان در حال افزایش است

کارشناسان انستیتوت مطالعات صلح ایالات متحده امریکا در تازه‌ترین گزارش خود گفته‌اند که تهدیدهای ناشی از تروریزم از خاک افغانستان تحت سلطه گروه طالبان به صورت پیوسته در حال افزایش است.
در گزارش این نهاد از پاکستان نیز نام برده شده که تهدیدات تروریستی در خاک آن در حال افزایش است که به نظر می‌رسد اشاره آن به فعالیت‌های تروریستی تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی) باشد.
اسفندیار میر، کارشناس ارشد این انستیتوت گفته است که در امریکا این تفکر به وجود آمده که دو دهه مبارزه با تروریزم، رقابت استراتژیک علیه چین و روسیه را تضعیف کرده است.
آقای میر گفته است که انستیتوت صلح ایالات متحده در مورد تهدیدهای تروریستی از افغانستان و پاکستان پژوهشی را انجام داده است.
این کارشناس ارشد انستیتوت افزوده است که گروه پژوهشی این نهاد با این فرضیه که «در صورت افزایش حملات تروریستی چه بر سر رقابت‌های استراتژیک امریکا با روسیه و چین» می‌آید، تحقیقی را انجام داده است.
او با طرح پرسشی گفته است که مانند آن‌چه که در ماه مارچ در مسکو اتفاق افتاد و تروریستان موفق شدند به شرکت‌کنندگان یک کنسرت حمله کنند، اگر حمله مشابهی بخواهد منافع امریکا و بدتر از آن ایالات متحده را تهدید کند، چه پیش می‌آید؟
در گزارش این نهاد هم‌چنان آمده است که امریکا می‌تواند با وارد کردن فشار بیش‌تر بر طالبان فضا را برای تروریست‌ها محدودتر کند.
کارشناسان انستیتوت مطالعات صلح ایالات متحده امریکا در حالی از افزایش تهدیدات تروریستی ناشی از خاک «افغانستان و پاکستان» گفته‌اند که چندی قبل «ایران و پاکستان» در یک اعلامیه مشترک از مبارزه در برابر تروریزم خبر دادند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12571

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

روزنامه بین المللی دکن هرالد: تجهیزات بجا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان به گروه‌های تروریستی در منطقه به فروش می‌رسد

روزنامه بین المللی دکن هرالد: تجهیزات بجا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان به گروه‌های تروریستی در منطقه به فروش می‌رسد

در پی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تعداد زیادی از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته آمریکایی به دست طالبان افتاده است....

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله