نمایش خریطه‌های پول؛ تبلیغات دروغین امنیت در افغانستان

نویسنده: امید بهروز

مقدمه: طالبان پسا گرفتن دوباره قدرت در افغانستان، به‌سرعت سیاست‌های پوپولیستی را اجرا کرده و تلاش می‌کنند تا از طریق نمایش امنیت دروغین و قدرت با خریطه‌های مملو از پول، مخالفت‌ها را ساکت نموده و اعتماد جامعه را نسبت به‌خود جلب نمایند. در این نوشته، به بررسی سیاست‌های پوپولیستی طالبان و نمایش امنیت دروغین آن‌ها با استفاده از خریطه‌های مملو از پول می‌پردازیم.

رفتار گروه تروریستی طالبان با استفاده از خریطه‌های مملو از پول که در ذات‌اش برخاسته از «سیاست‌های پوپولیستی/عوام‌فریببی است» و پرسه‌زدن آنان در خیابان‌های افغانستان می‌تواند چندین دلیل داشته باشد که شامل موارد زیر می‌شود:

نمایش قدرت و توانایی مالی: طالبان با نمایش خریطه‌های پول و ثروت به جامعه، می‌خواهند قدرت و توانایی مالی خود را به‌نمایش بگذارند. این اقدام ممکن است از دیدِ این گروه برای ترغیب دیگران به پیوستن به آن‌ها یا ایجاد ترس و احترام در بین جامعه مفید باشد.

استفاده از ابزارهای نرم قدرت: استفاده از ابزارهای نرم قدرت مانند پول و ثروت، یک روش برای تسلط و کنترل افراد و جوامع است. طالبان با این اقدام، ممکن است سعی کنند تا اعتبار و تأثیر خود را در جامعه بالا ببرند و مخالفان را به‌سمت خود جلب کند.

نمایش امنیت و پایداری دروغین: با نمایش پول و خریطه‌های مملو از ثروت، طالبان ممکن است سعی کنند تا تصویر امنیت و پایداری در جامعه را پیش ببرند. این اقدام از دیدگاه آنان ممکن است برای ترغیب مردم به‌قبول حکومتِ آن‌ها و ایجاد اعتماد در جامعه موثر باشد.

ترویج تصویر مثبت در رسانه‌ها: طالبان ممکن است با نمایش خریطه‌های مملو از پول و ثروت، تصویر مثبتی از خود در رسانه‌ها ارائه دهند و سعی کنند تا اعتبار و شهرت خود را افزایش دهند.

سیاست‌های پوپولیستی: سیاست‌های پوپولیستی طالبان شامل اقداماتی مانند توزیع مواد غذایی رایگان، توزیع پول نقد، برگزاری مراسم‌های عمومی و گرامی‌داشتِ سمبولیک از روی‌دادهای به اصطلاح، «فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، سیاسی و ورزشی» با هدف ترغیب مردم به پذیرش حکومت آن‌ها و تقویت اعتماد به‌خود می‌باشد. این سیاست‌ها باعث می‌شود مردم به نوعی به‌سمتِ طالبان جلب شوند و مخالفت‌ها و انتقادهای مردم را کاهش دهند.

به‌طور کلی، استفاده از خریطه‌های مملو از پول توسط طالبان ممکن است جزئی از یک استراتژی گسترده‌تر برای تسلط و کنترل جامعه باشد، اما در عمل می‌تواند تصویر دروغینی از امنیت و پایداری را ایجاد کند.

نتیجه‌گیری: طالبان با استفاده از خریطه‌های مملو از پول و سیاست‌های پوپولیستی، سعی در ایجاد تصویر دروغینی از امنیت و پایداری دارند. این روی‌کرد تنها به‌منظور تسلط و کنترل جامعه است و از واقعیت و شرایط واقعی کشور دور است. برای رفع مشکلات و ایجاد تغییر واقعی در افغانستان، لازم است که اقدامات و سیاست‌های سازنده‌تری به‌کار گرفته شود.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10979

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

رهبر جبهه مقاومت ملی: مقاومت به تنهایی در حال مبارزه علیه تروریزم است

یک چریک: پیش از آنکه در خانه‌های مان بازداشت و یا کشته شویم در سنگر عزت و آزادی خواهی جان می‌دهیم، مقاومت تنها گزینه نابودی طالبان است

یکی از چریک‌های آزادی خواه با اشاره به دستگیری‌های رژیم تروریستی و شیطانی طالبان در تخار و بدخشان و کشته...

رهبر جبهه مقاومت ملی: مقاومت به تنهایی در حال مبارزه علیه تروریزم است

یک چریک: پیش از آنکه در خانه‌های مان بازداشت و یا کشته شویم در سنگر عزت و آزادی خواهی جان می‌دهیم، مقاومت تنها گزینه نابودی طالبان است

یکی از چریک‌های آزادی خواه با اشاره به دستگیری‌های رژیم تروریستی و شیطانی طالبان در تخار و بدخشان و کشته...