مقام طالبان مخالفین این گروه را تکفیر کرد

ملا عبدالخالق عابد، معین وزارت سرحدات اقوام وقبایل گروه طالبان در یک نشستی در استان هرات، مخالفان نظام این گروه را غیرمسلمان گفته است.

معین وزارت سرحدات گروه طالبان که روز گذشته ۸ حوت، در یک نشست هماهنگی میان اقوام در استان هرات صحبت می‌کرده گفته است که تمامی کسانی که در نظام طالبان هستند، مسلمان اند و مخالفان گروه طالبان غیر مسلمان اند و برای خشنودی آمریکا و انگلیس جاسوسی و جنگ می‌کنند.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که گروه طالبان پس از تسلط شان بر افغانستان همواره مخالفان خود را تکفیر کرده و دستور قتل آن‌ها را در داخل کشور و بیرون از افغانستان داده اند.

پیش از این نیز خلیل‌الرحمان حقانی، وزیر مهاجرین گروه طالبان در در یک نشستی به تاریخ ۲۵ دلو، گفته بود که کشور های مخالفین گروه طالبان را پناه داده اند دشمنی آنان را فراموش نخواهند کرد.

این مقام طالبان گفت که این گروه مخالفان خود را در هر جای از دنیا هدف قرار خواهد داد.

طالبان پس از تسلط شان بر افغانستان نیروهای نظامی سابق فعالین جامعه مدنی، خبرنگاران و شهروندان افغانستان که مخالف عمل کرده‌های گروه طالبان بودند را بازداشت، شکنجه و در بسیاری موارد تیرباران کرده اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10723

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...