فرمانده سنتکام: طالبان در افغانستان برای تی‌تی‌پی و دیگر گروه‌های تروریستی پناه‌گاه فراهم می‌کنند 

مایکل کوریلا، فرمانده سنتکام، در نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، وجود پناه‌گاه‌های تی‌تی‌پی را در خاک افغانستان تایید کرده و گفته است که گروه طالبان برای  تحریک طالبان پاکستان و دیگر گروه‌های تروریستی فعال در منطقه پناه‌گاه فراهم کرده‌اند.
کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه، ۲ حمل، از مایکل کوریلا خواست تا درباره وضعیت خاورمیانه به اعضای این کمیته گزارش دهد.
ژنرال کوریلا در این نشست گفته است که می‌توانم در جلسه محرمانه جزئیات بیشتری به شما بدهم، اما می‌خواهم بگویم که ما طالبان را پناه‌دهنده القاعده می‌دانیم و آنها هم‌چنان اعضای تی‌تی‌پی و دیگر سازمان‌های افراطی را در افغانستان پناه داده‌اند.
فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، خطر داعش خراسان را نیز در این نشست روبه‌افزایش خوانده و گفته است که داعش خراسان از هرج و مرج در افغانستان برای بازسازی و تقویت خود استفاده می‌کند و خطر ناشی از گسترش فعالیت این گروه در حال افزایش است.
او هم‌چنان افزوده که ارزیابی من این است که داعش خراسان تا ۶ ماه دیگر توان و اراده حمله به ما و منافع غرب را می‌تواند پیدا کند.
پیش از این نیز مقام‌های آمریکا از تهدید روزافزون و افزایش فعالیت‌های داعش خراسان در افغانستان خبر داده بودند. اما گروه طالبان مدعی‌اند که داعش خراسان را سرکوب کرده‌اند و به دیگر گروه‌های شبه‌نظامی ازجمله تحریک طالبان پاکستان نیز پناه‌ نداده‌اند.
مایکل کوریلا این سخنان در حالی بیان کرده است که درگیری میان پاکستان و رژیم طالبان پس از حمله هوایی نظامیان پاکستان به دو روستا در شرق افغانستان اوج گرفته است.
نظامیان پاکستان صبح روز دوشنبه، ۲۸ حوت، بر بخش‌های از استان‌های خوست، پکتیا و پکتیکا در جنوب افغانستان حمله کردند. وزارت خارجه پاکستان هدف این حمله‌ها را نابود ساختن گروه حافظ گل بهادر، فرمانده ارشد تحریک طالبان پاکستان، خواند. گل بهادر از فرماندهان برجسته‌ی تحریک طالبان پاکستان است که اخیرا حملاتی را در شهرهای پاکستان سازماندهی کرده است.
به دنبال تنش مرزی میان طالبان افغانستان و دولت پاکستان، وزارت خارجه پاکستان گفت که گروه طالبان افغانستان باید سران طالبان پاکستانی را که در افغانستان پناه گرفته‌اند به این کشور تحویل دهند.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=11249

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...