علی میثم نظری: مردم افغانستان برای دفاع از میهن و آزادی‌شان عزم محکم دارند 

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجه جبهه مقاومت ملی افغانستان روز سه شنبه، ۲۳ حوت، در واکنش به ارزیابی ایالات متحده آمریکا در مورد گروه طالبان در صفحه ایکس خود نگاشته است که رسانه‌های ایالات متحده ازریابی عمیق انجام نداده‌اند و تهدیدات ناشی از گروه طالبان و پیامدهای آن برای امنیت جهان را درک نکرده‌اند.
آقای نظری، هم‌چنان گفته‌است که برخلاف این ارزیابی می‌شود به گزارش‌های میدانی شورای امنیت سازمان ملل در گذشته نگاه کرد، چون آنچه که از سوی این شورا در مورد افغانستان گزارش شده است نزدیک به واقعیت های عینی جامعه ما تحت حاکمیت گروه طالبان است.
آقای نظری، تصریح کرده است که چنین ارزیابی ها به معنی نادیده گرفتن عزم مردم افغانستان، برای آزادی کشورشان و مبارزه با تروریسم است.
مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی افزود‌است: “عزم، توانایی و پیشرفت ما در به چالش کشیدن گروه طالبان تروریستی در سراسر افغانستان مشهود است، ما در سال ۲۰۲۱ مقاومت علیه گروه طالبان را فقط از دو استان آغاز کردیم و در حال حاضر در اکثر استان‌های افغانستان نیروهای‌ما حضور دارند و عملیات‌های اخیر ما در استان هرات و فرودگاه بین‌المللی کابل بیان‌گر تاثیر ما بر گروه طالبان است.”
علی میثم نظری، در حالی این مطلب را منتشر کرده‌است که نهادهای اطلاعاتی امریکا در گزارش سالانه خود مدعی شده‌اند که رژیم طالبان قدرت خود در افغانستان را تقویت و نیروهای مخالف این گروه را سرکوب کرده است.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10997

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...