سیلاب در خوست بغلان جان یک زن را گرفت و ۱۵ تن دیگر را زخمی ساخت

منابع محلی از خوست بغلان می‌گویند در نتیجه‌ سرازیر شدن سیلاب در شهرستان خوست‌ این استان، یک زن جان باخته است و ۱۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.
منابع روز پنج‌شنبه، ۳ جوزا، به خبرگزاری پایگاه گفته‌اند که این سیلاب چهارشنبه‌شب، ۲ جوزا، در روستا‌های شیخان، زارو، ده‌یک و آبنوی دره‌ی خاهوش و روستاهای دهنه، وریچی، ملنگ‌آب و قلعه کهنه تگاب دهنه شهرستان خوست، سرازیر شده است.
به گفته‌ی منابع، در نتیجه این سیلاب دست‌کم ۳۰۰ خانه، بیش از ۵۰ پل‌وپلچک و ۶۰۰ جریب زمین تخریب شده، جان یک‌تن را گرفته و ۱۵ تن دیگر را زخمی کرده است.
منابع افزودند که سیلاب بیش ۵۰۰ رأس مواشی را نیز تلف کرده است.
هم‌چنان منابع افزودند که پیش سرازیر شدن سیلاب مردم از خانه‌های‌شان فرار کردند و تلفات جانی زیاد به کسی وارد نشده، اما تلفات مالی هنگفتی به مردم وارد کرده است.
این در حالی است که طی دو هفته گذشته سرازیر شدن سیلاب در شهرستان‌های برکه، بغلان مرکزی، گذرگاه‌نور، دهنه‌غوری و شهر پلخمری مرکز استان بغلان، جان بیش از ۴۰۰ تن را گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12424

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...