سرازیرشدن سیلاب در بدخشان را‌ه‌های مواصلاتی را مسدود و خسارات هنگفتی مالی به باشندگان محل وارد کرده‌است 

منابع از استان بدخشان می‌گویند که در پی بارندگی‌های شدید که منجر به سرازیر شدن سیلاب‌های مدهش در این استان شده‌است، ضمن خسارت هنگفت مالی به باشندگان محل، راه‌های مواصلاتی چند شهرستان را به فیض‌آباد نیز مسدود کرده‌است.
منابع روز یک‌شنبه ۹ ثور به خبرگزاری پایگاه گفتند در اثر سرازیر شدن سیلاب‌های روز گذشته، تعداد خانه‌های مسکونی، زمین‌های زراعتی، چندین قطعه باغیات، دیوار‌های استنادی، بند‌های برق و کانال‌های عامه المنفعه در شهرستان تشکان  بدخشان تخریب شدند.
به گفته‌ی منابع، در پی این سیلاب‌ها «۴ منزل مسکونی؛۶ پلچک، ۵ کانال زراعتی در مساحت۴ کیلومتر و ۶ کیلومتر سرک عمومی از روستای “آسیا” الی “کشو”» این شهرستان نیز تخریب شدند.
هم‌چنان منابع، افزودند که زمین‌های زراعتی و شماری از مواشی نیز در اثر این روی‌داد تخریب و از بین رفتند.
گفته می‌شود این رخ‌دادها در روستا‌های  “غورسنگ” “یارساز” کشو و۷ روستای تگاب به وقوع پیوسته که در نتیجه آن راه‌های مواصلاتی بسیاری از روستا‌ها نیز مسدود شدند.
با این حال، متضررین رویدها از ضعف و ناتوانی اقتصادی شان شاکی اند و گفتند که طالبان رسیدگی درست نمی‌کنند.
از سوی هم منابع از سرازیر شدن سیلاب در شاهراه شهرستان بهارک الی مرکز استان بدخشان خبر داده‌اند و گفتند که در نتیجه این روی‌داد شاهراه این شهرستان به مرکز مسدود شد‌ه‌است.
منابع تصریح کردند، در پی بارندگی شب گذاشته و سرازیر شدن رسوبات سیلابی در منطقه خانقا، مسیر شهرستان بهارک الی مرکز استان بدخشان را به‌روی ترافیک مسدود کرده‌است.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12008

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...