روایت یک شهروند کابل: رئیس طالبان در وزارت حج از زیر لحاف بیرون شد و پس از امضای ورق دوباره به خواب رفت

دولت‌داری لازمه‌ها و نیازهای خاص خود را دارد که در آن دانش، ظرفیت علمی و تجربی به کار برده می‌شود و بنابراین باید افراد متخصص، با دانش، آگاه و با سواد در ادارات گماشته شوند تا به نیازها رسیدگی کنند. این روند در تمام جاهای دنیا همین گونه است.

طالبان در دو نیم سال گذشته ملا کراسی را بر شایسته سالاری حاکم ساختند و با ادارات و نهادهای دولتی نه به عنوان بیت المال بلکه به چشم غنیمت جنگی نگاه کرده و هر مقام و وزیری طالبان وزارت‌ها را به خانه‌های شخصی مبدل نموده مانند دوره جمهوریت متعلقین خود را استخدام نمودند. حکومت داری دور نخست حاکمیت گروه طالبان نیز نقاط مضحک و خنده آور زیادی دارد و این بار نیز تکرار شده است.

طالبان با سلاح‌های شان در ادارات حضور دارند و حتی خلیل حقانی، وزیر مهاجرین طالبان هنوز در خواب و خیال جنگ و خشونت است و پرتله‌اش در محافل و مناسبت‌ها و حتی ملاقات با دیپلمات های خارجی پرتله نظامی پوشیده است. وضعیت در ادارات حتی میان خود طالبان نیز عادی نیست و گاهی روی اندک ترین موضوع‌ای جنجال برپا کرده به جای صحبت به روی یکدیگر دست به ماشه می شوند.

 غلام جیلانی کاریزی، از باشنده‌های کابل می گوید که او بار اول شاهد چنین بی نظمی در دوران مجاهدین بود که نظام اداری حکومت داکتر نجیب، سقوط داده شد و یک گروه بی بندوبار بر امور کشور حاکم شدند و این سومین بار است که نظام و دولت با چنین وضعیتی مواجه است. کاریزی می‌گوید که چند روز قبل در وزارت حج و اوقاف طالبان و در ریاستی که کار داشت در گوشه یک میز کاری بود؛ اما کمپل و لحاف رییس شعبه نیز در گوشه آن ریاست موجود بود که در آن رئیس به جای کار در پشت میز و امضا در اوراق مراجعین، از زیر لحاف به سختی بلند شد و نا خوانده ورق را امضا کرد و پس به رختخواب برگشت. او می‌افزاید که با آمدن طالبان وزارت‌ها و شعبات بی نظم، نا پاک شده و افراد با قیافه‌های عجیب و سرو صورت بسیار چتل در ادارات حضور دارند و چنین وضعیت او را رنج می دهد. در همین حال، ضیا بدخش از آگاه امور حقوقی می گوید که ملاها برای مدیریت امور دولتی ساخته نشده و باید کار به اهل کار و دولت داری سپرده شود.

پیش از این هم ویدیو ها و تصاویری از ادارت دولتی منتشر شد که نشان میداد طالبان به جای چوکی و میز در زمین نشسته اند و از کامپیوتر به حیث سرگرمی استفاده می کنند و محافل رقص و مستی در ادارت دولتی برگزار کرده اند. حتا مستندات نیز به نشر رسیده که نشان میدهد فرماندهان طالبان، بچه‌های خورد سن که به حیث محافظ نگهداری می‌کنند را در ادارات دولتی، مورد استفاده جنسی قرار می‌دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10426

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

رهبر جبهه مقاومت ملی: مقاومت به تنهایی در حال مبارزه علیه تروریزم است

یک چریک: پیش از آنکه در خانه‌های مان بازداشت و یا کشته شویم در سنگر عزت و آزادی خواهی جان می‌دهیم، مقاومت تنها گزینه نابودی طالبان است

یکی از چریک‌های آزادی خواه با اشاره به دستگیری‌های رژیم تروریستی و شیطانی طالبان در تخار و بدخشان و کشته...

رهبر جبهه مقاومت ملی: مقاومت به تنهایی در حال مبارزه علیه تروریزم است

یک چریک: پیش از آنکه در خانه‌های مان بازداشت و یا کشته شویم در سنگر عزت و آزادی خواهی جان می‌دهیم، مقاومت تنها گزینه نابودی طالبان است

یکی از چریک‌های آزادی خواه با اشاره به دستگیری‌های رژیم تروریستی و شیطانی طالبان در تخار و بدخشان و کشته...