انفجار در بلوچستان پاکستان ۹ کشته و زخمی  برجا گذاشت

رسانه‌های پاکستان اعلام کرده اند که در نتیجه انفجار در جریان راهپیمایی انتخاباتی حزب تحریک انصاف پاکستان در ایالت بلوچستان، دست‌کم چهار تن کشته و پنج‌تن دیگر زخم برداشته‌اند.

جان اچکزی، سرپرست اطلاعات ایالت بلوچستان پاکستان روز سه‌شنبه، ۱۰ دلو، با نشر خبرنامه‌ای در صفحه اکس خود نگاشته است که این انفجار در مربوطات شهر سیتی ایالت بلوچستان هنگامی رخ داد که شماری از هواداران حزب تحریک انصاف پاکستان راهپیمایی داشتند.

این مقام پاکستان گفته است که هدف این انفجار ایجاد ترس و ارعاب بین مردم است تا انتخابات برگزارنشود، اما او گفته که تاثیری در این روند ایجاد نخواهد کرد.

این درحالی‌ست که جدایی طلبان مخالف دولت پاکستان، دوشنبه‌شب نیز بالای تاسیسات دولتی در ایالت بلوچستان حمله کردند که در نتیجه ۵۰ تن به شمول نظامیان و افراد ملکی کشته و زخمی شدند.

این نا آرامی‌ها در حالی آغاز شده که عمران خان صدر اعظم پیشین پاکستان و همسرش بخاطر فروش هدایای دولتی به ۱۴ سال زندان محکوم شده‌اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10025

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله
یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله