احمد مسعود: می‌توانیم طالبان را شکست دهیم

‏احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، گفته است که اگر سلاح کافی داشته باشد و مورد حمایت قرار بگیرد، می‌تواند طالبان را شکست دهد.
‏رهبر جبهه مقاومت ملی، در گفت‌وگو با مجله بریتانیایی “اسپکتاتور” که روز پنج‌شنبه، ۲۷ ثور، نشر شده، گفته است که طی ۳۱ روز گذشته، نیروهایش ۳۱ حمله بر مواضع طالبان در ولایات مختلف، به‌ویژه پایتخت انجام داده‌اند.
‏رهبر جبهه مقاومت ملی افزوده است: «آخرین حمله جبهه مقاومت ملی در ۵۰۰ متری ارگ زیر اداره طالبان بود و با حمایت مناسب شکست طالبان صد در صد امکان پذیر است، زیر این‌ گروه از حمایت توده‌ها برخوردار نیست.»
‏هم‌چنان رهبر جبهه مقاومت ملی اضافه کرده است که در مذاکرات سال ۱۴۰۰ که با میانجی‌گری ایران در تهران برگزار شده بود، امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان به وی پیشنهاد یک وزارتخانه را داده بود و در مقابل، رهبر جبهه مقاومت ملی خواستار توافق بر سر تشکیل دولت انتقالی، برگزاری انتخابات و ایجاد قانون اساسی شده بود.
‏بر اساس گفته‌‌های رهبر جبهه مقاومت ملی، به این مجله بریتانیایی، متقی خواست‌های او را «غیراسلامی» توصیف کرد و در نتیجه مذاکرات بدون نتیجه پایان یافت.
او اضافه کرده است که در حال حاضر، نیروهای جبهه مقاومت ملی به حمله بر ایست‌های بازرسی و گروه‌های کوچک طالبان بسنده‌ کرده‌اند و سلاح مورد نیاز‌شان را از بازار سیاه تهیه می‌کنند.
‏رهبر جبهه مقاومت ملی، هم‌چنان خاطرنشان کرده است که ما کاملاً تنها ماندیم و دست‌ خالی استیم.
‏وی در این گفت‌وگو همچنان پیشنهاد کرده است که در ازای تأمین بودجه جبهه مقاومت ملی به حل مشکل مهاجرت غیرقانونی به بریتانیا کمک خواهد کرد.
‏آقای مسعود توضیح داده است که می‌دانم که یکی از نگرانی‌های اصلی اروپا مهاجرت است. اگر مسأله مهاجرت است، پس نه با حضور مستقیم در زمین، بلکه به آن سربازانی کمک کنید که ترجیح می‌دهند در جنگ برای آزادی خود در کشورشان بمیرند تا مهاجرت و مردن در دریاهای یونان و عبور از کانال مانش.
‏رهبر جبهه مقاومت ملی پرسیده است: «چند میلیون دیگر برای رواندا هزینه خواهد شد؟ آیا این واقعا یک راه حل است؟»
‏این در حالی است که گروه طالبان همواره وجود جبهه مقاومت ملی افغانستان را در کشور انکار کرده‌ و گفته‌اند که هیچ جریان ضدطالبانی در افغانستان وجود ندارد. در حالی‌که این گروه همه‌روزه با نیروهای جبهه مقاومت ملی در مناطق مختلف افغانستان در جنگ‌اند.
‏گفتنی است که جبهه مقاومت ملی در جریان سال جاری بیش از ۵۰ حمله‌ی چریکی را در استان‌های “کابل، بغلان، پروان، تخار، بدخشان، هرات و..” بر ایست‌های بازرسی، موترهای گشت و قرارگاه‌های گروه طالبان انجام داده‌اند که منجر به کشته و زخمی شدن صدها طالب شده است
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12331

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

روزنامه بین المللی دکن هرالد: تجهیزات بجا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان به گروه‌های تروریستی در منطقه به فروش می‌رسد

روزنامه بین المللی دکن هرالد: تجهیزات بجا مانده از آمریکایی‌ها در افغانستان به گروه‌های تروریستی در منطقه به فروش می‌رسد

در پی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تعداد زیادی از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته آمریکایی به دست طالبان افتاده است....

کرنیل امام دوم در نقش هیبت الله