پیام طالبان به پاکستان؛ ما از شما هستیم و افغانستان خاک شماست

هفته گذشته میان افراد گروه طالبان و نیروهای پاکستان در بخش‌های مختلف استان‌های پکتیا، پکتیکا و خوست در شرق افغانستان درگیری‌های شدید صورت گرفت که در پی حملات هوایی و زمینی ارتش پاکستان بیش از ۴۰ تن از افراد طالبان و مردم محل کشته شدند.

منابع محلی به خبرگزاری پایگاه گفتند که طالبان پس از شدت حملات و پیش‌روی نیروهای پاکستانی نیروهای‌شان را از بسیاری‌ بخش‌های نقاط مرزی بیرون کردند و پس از آن ارتش پاکستان به برخی روستا‌ها این استان‌ها داخل شده و به تلاشی خانه‌ها پرداخته‌اند.

با این حال یک مقام پاکستانی در نشست با برخی مقامات حکومت پیشین افغانستان در ترکیه گفته است که در چند روز گذشته که حملات نیروهای این کشور علیه طالبان شدت گرفت؟ طالبان در پیامی به حکومت پاکستان گفتند که ما از شما هستیم و تسلیم هستیم و افغانستان خاک شماست.

این مقام پاکستانی تصریح کرده‌است که طالبان وعده تحویل‌دهی فرماندهان “تی‌تی‌پی” را به آن‌ها دادند و تا مدت معینه به طالبان مهلت داده شده‌است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12408

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...