منابع: طالبان در پیوند به حادثه تروریستی بامیان یک فرد روانی را بازداشت کردند

 منابع به خبرگزاری پایگاه گفتند که استخبارات گروه طالبان در پیوند به حمله‌ی تروریستی روز جمعه ۲۸ ثور، دربازار بامیان، «سرور ولد قنبری علی» را که مرد فقیر و تا حدی دچار اختلال روانی است را بازداشت کردند.

منابع افزودند که طالبان سرور را متهم به وابستگی ایران کرده و هم‌چنان گفتند که او با دستور این کشور دست به کشتار گردش‌گران خارجی در بامیان زدند.

هم‌چنان یک منبع مشخصات سرور را به خبرنگار پایگاه این چنین شریک کرده‌است: “سرور ولد قنبرعلی از روستای “گوروانای” مرکز بامیان از قوم هزاره و شیعه است او دریک خانواده زراعت‌پیشه بزرگ شده است. سرور تا صنف دوازدهم در لیسه مرکز بامیان درس خوانده است وی در زمان حکومت جمهوریت درموسسه  «هلپ جرمنی» بحیث صفاکار، کارمی کرد.”

به گفته منبع نزدیک به سرور، او در اوایل سلطه طالبان یک عراده زرنج (ریکشا) داشت که در بازار غلغله شهر بامیان با آن کار می‌کرد‌، اما به‌دلیل وضعیت بد اقتصادی و صحی زرنج اش را فروخته و کاری‌گری را آغاز کرده بود.

منابع خاطرنشان کردند که طالبان این روانی را با خود بردند تا به زور شکنجه از آن اعتراف بگیرند و با نشر در رسانه‌ها جنایات خود را که ترور و کشتار است پرده پوشی کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=12374

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...