فروش ۲۰ بست نظارتی در معارف بامیان از سوی طالبان

منابع از استان بامیان می‌گویند که حدود ۲۰ بست خالی اعضای نظارت معارف در استان بامیان از سوی مسئولین معارف گروه طالبان در این استان، هر بست به ارزش ۷۰ هزار افغانی به فروش رسیده است.

به نقل از این منابع، این بست‌های نظارت در مرکز استان بامیان و مناطق نزدیک به مرکز به فروش رسیده است و کسانی که پول پرداخت نکرده اند در مناطق دشوار گذر و دور افتاده تعین گردیده اند.

یک منبع رسانه‌ی گفت که مولوی رحمت الله قندیلی غزنوی رئیس معارف، زاهد معاون اداری، نورالحق احمدی آمر تضمین کیفیت، صفی الله خراسانی آمر تضمین کیفیت و مدیر منابع بشری ریاست معارف بامیان در فروش این بست‌ها دخیل بوده‌اند.

رسانه ها در زمان تعین آقای قندیلی گزارش کردند که او قبلن باغبان بوده و به اصرار دوستانش این مسئولیت را پذیرفته است.

یکی از اعضای نظارت معارف بامیان که به تازگی در یکی از مناطق دور افتاده و دشوار گذر بامیان تعین شده در گفت‌وگو به خبرگزاری پایگاه گفت که مسوولین معارف طالبان از او درخواست رشوه کرد، اما از این‌که نتوانسته پول درخواست شده را بپردازد به یکی از شهرستان‌های دور افتاده فرستاده شده‌است. او که نخواست نامش در این گزارش ذکر شود گفت که در یکی از بست‌های نظارت در مرکز بامیان درخواست داده بود اما مجبور شد به خواست مسئولین معارف طالبان تن دهد.

این عضو نظارت معارف بامیان از اختلاس، رشوه و دزدی مسئولین معارف طالبان در این استان انتقاد کرد و گفت که هیچ کس جلو این رفتار آنان را نمی‌گیرد او افزود که حتا بست‌های معلمی نیز از سوی این افراد خرید و فروش می‌شوند. این منبع گفت که رئیس معارف طالبان با اصول و کار آشنایی ندارد و نظم را در معارف بامیان برهم زده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=9813

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...