علی میثم نظری: تروریست ها در حال طراحی حملات بدتر از ۱۱ سپتامبر از افغانستان هستند

منبع: نشریه بین المللی DAILY EXPRESS
برگردان: یحیی فیضی

علی میثم نظری مسئول روابط خارجه جبهه مقاومت ملی افغانستان، هشدار داده‌است که تروریست‌های مستقر در افغانستان در حال طراحی حملاتی بدتر از یازدهم سپتامبر از این کشور هستند.

او در یک گفت‌وگوی اختصاصی با نشریه بین المللی دیلی اکسپرس گفت که گروه طالبان به افراط گرایان و تروریست‌ها جهان گذرنامه جعلی صادر می‌کنند تا بتوانند در کشور های غربی به‌عنوان پناهنده برای خودشان جای پا باز کنند.

آقای نظری هم‌چنان تصریح کرد که اردوگاه‌های آموزشی گروه‌های تروریستی در افغانستان طوری طراحی و ایجاد شده است که عنقریب توان عملیات های تروریستی در اروپا و ایالات متحده را خواهند داشت.

آقای نظری هم‌چنین به دیلی اکسپرس گفت که گروه تروریستی با استفاده از وضعیت ناهنجار افغانستان در صدد رشد و تقویت امکانات و نیروی انسان خود هستند.

در همین حال گفته می شود که بریتانیا به عنوان یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل، گزارش های مبنی بر حمایت و همدستی گروه طالبان با سایر گروه های تروریستی در افغانستان را تایید کرده است.

نظری همچنان علاوه کرد که شرایط کنونی افغانستان به مراتب بدتر از سال ۲۰۰۱ است و ناتو افغانستان را به‌عنوان یک مکان نا امن ترک کرد و این باعث نفع بردن تروریست‌ها از وضعیت گردیده و گروه‌های تروریستی عنقریب کشورهای منطقه و فرا منطقه را به جدیت تهدید خواهد کرد.

جبهه مقاومت ملی، طرف اصلی طالبان در افغانستان توسط احمد مسعود فرزند قهرمان ملی افغانستان احمدشاه مسعود، رهبری می شود.

 احمدشاه مسعود که رهبری مقاومت اول را برعهده داشت و در نخست در برابر اتحاد جماهیر شوروی رزمید و پس از آن در برابر گروه طالبان و القاعده ایستاد او ماه‌ها قبل از وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر در نشستی  غرب از تهدید القاعده و اسامه بن لادن هشدار داده بود.

آقای نظری افزود: پس از قدرت گیری گروه طالبان در سال ۲۰۲۱ در افغانستان بیشتر از ۲۰ سازمان تروریستی منطقه‌ی و فرا منطقه در این کشور حضور دارند و فعالیت می‌کنند.

دلیل این نیز هم منطبق نظر گروه طالبان با سایر گروه‌های تروریستی از جمله القاعده و داعش است و آنان بدین باوراند که باهمی‌شان باعث قوت استحکام بیشترشان می‌گردد.

از همین‌رو گروه طالبان برای سایر گروه‌های تروریستی سلاح و مراکز آموزشی فراهم کرده‌اند، این یک واقعیت است و ما از خود چیزی نمی‌گویم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10855

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...