سازمان ملل: میلیون‌ها زن باردار در افغانستان به سوی تغذیه مبتلا هستند

برنامه جهانی غذا (WFP) به تازگی اعلام نموده که بیش از ۲.۳ میلیون زن باردار در افغانستان بخاطر فقر، ناداری و تغذیه نادرست به سوی تغذیه دست پنجه نرم می‌کنند.

برنامه جهانی غذای سازمان ملل‌متحد امروز شنبه، ۵ حوت، در صفحه اجتماعی اکس خود نگاشته است بیشترین مردم افغانستان تحت کنترل طالبان به فقر شدید به سر می‌برند و غذای کافی برای خوردن ندارند.

این نهاد در ادامه گفته است بیشترین مردم افغانستان پس از تسلط گروه طالبان بیکار شده‌اند که این منجر شده آن‌ها غذای درست و مقوی نه خورند که این دلیل بیماری‌های مختلف به خصوص سوء تغذیه در بین خانم‌های در افغانستان را گسترش داده است.

این درحالی‌ست که دو روز پیش نیز سازمان غذای جهان با نشر گزارشی گفته بود که تنها ۴۰ درصد زنان حامله و ۴۵ درصد کودکان زیر پنج‌سال در شهرستان پنجاب استان بامیان به سوی تغذیه مبتلا هستند.

در همین حال سازمان ملل‌متحد در آخرین آمار خود از افغانستان گفته است که فقر و بیکاری در این کشور به شدت در حال افزایش است و یک سوم جمعیت در معرض کمبود غذا و گرسنگی قرار دارد.

پیش از این سازمان‌های بین المللی مدد رسان بارها از فقر شدید و گرسنگی مردم افغانستان هشدار داده و گفته اند که اکثریت مردم افغانستان زیر خطر فقر به سر‌می‌برند و اگر توجه‌ی صورت نگیرد فاجعه انسانی در کشور رخ خواهد داد.

پس از تسلط گروه طالبان در افغانستان اقتصاد افغانستان به شکل بی‌سابقه‌ی کوچک شده که این منجر به فقر بیکاری و مهاجرت‌های شهروندان کشور شده است.

 

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://paigah-news.com/?p=10596

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین اخبار

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد پولیس تخار در جمهوریت: در سال ۱۳۹۸ طالبان در تخار کاملا نابود شدند، مرکز مانع پاک سازی آخرین بقایای طالبان در درقد شد

یک مقام ارشد امنیتی تخار در دوره جمهوریت می‌گوید که در سال ۱۳۹۸ عملیات بزرگ نیروهای مشترک امنیتی در تخار...